ATO-Başkanı-Baran-“Türkiye-100”e-giren-şirketleri-kutladı5/20/2019

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) “Türkiye 100” adıyla açıkladığı Türkiye’nin Hızlı Büyüyen Şirketleri’ne ilişkin analizinde Ankara’dan 22 şirketin yer almasından büyük memnuniyet duyduklarını açıkladı.
ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi sıralamasında Ankara’nın 22 şirket ile 23 şirket çıkaran İstanbul’un ardından ikinci sırada yer aldığını kaydederek, “Ankara’nın sadece siyasetin değil ekonominin de Başkenti olduğunu bir kez daha gördük” ifadesini kullandı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekmek ve küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek için Türkiye 100 programını düzenlemesinin çok önemli olduğunu da kaydeden Baran, “’Marifet iltifata tabidir’ sözü geçerliliğini koruyor. Ticareti, büyümeyi, ihracatı ve istihdamı sürdüren bu şirketlerimiz ülkemizin başarılı girişimciliğinin, yılmadan çalışmasının, üretmesinin ispatıdır” dedi.
Baran, 22 şirket içerisinde, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Adem Ali Yılmaz’ın ortağı olduğu Tiga Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi’nin de bulunduğunu vurgulayarak, “Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunu üç mühendisin kurduğu bilişim şirketinin en hızlı büyüyenler listesine girmesi, hem bilişim sektörü hem de genç girişimcilerimizin başarısının en güzel örneğidir” dedi.
Baran, listenin 19 Mayıs’ın 100’üncü yılında açıklanmasının da önemli olduğunu belirterek şunları kaydetti:
“Kurtuluş Savaşı’nın artık ekonomik alanda verildiğini söylemiştik. Hızlı büyüyerek bizi gururlandıran şirketlerimiz ekonomik alandaki Kurtuluş Savaşı’nın 1919 ruhuyla sürdürüldüğünü bize gösterdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir